Epdm Membran Nedir ?

Epdm membran nedir? Epdm Açılımı nedir ? Etilen Propilen Dien Monomer  baş harflerinden oluşmuş bugün mevcut en dayanıklı yalıtım malzemelerden biridir.

EPDM’nin (yüksek oranda karbon siyahı ve doymuş karbon zincirleri) kimyasal bileşimi ve vulkanize edilmesi, EPDM geomembranın UV, ısı, ozon, mikro organizmalar ve aşırı hava koşullarına karşı eşsiz bir dayanıklılık sağladığı anlamına gelir. 40 yıl önce kurulan projeler hala işlevseldir ve bu nedenle bu dayanıklılığın canlı bir kanıtıdır.

Epdm membran kaplama, geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. Epdm membranlar WRAS / WRC onaylı dır yani içme suyu alanlarında kullana bilirliği onaylanmıştır.

epdm-membran-fiyatlari-ozellikleri

EPDM Membran Teknik Özellikleri:

EPDM ozona, UV radyasyonuna, yaşlanmaya ve kimyasal aşınmaya karşı mükemmel direnç sunan son derece dayanıklıdır ve hava koşullarına karşı olağanüstü direnç gösterdiği için, dış mekan uygulamalarında kullanım için en popüler kauçuk ürünlerden biridir.

Epdm Membran, basınç ve hareketler gibi mekanik gerilmelere dayanacak eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Bu, yeryüzündeki yerleşimlere ve hareketlere maruz kalacak bir jeomembran olarak eşsiz faydalar sağlar.

EPDM membran çok düşük sıcaklıklarda bile (-40°C’ye kadar) son derece esnek kalır ve bir değişik iklimlerde yıl boyunca montaj sağlar.

EPDM Geomembran yaş ve sıcaklıktan bağımsız olarak elastik ve kök penetrasyonuna karşı yüksek direnç gösterir.

EPDM stres çatlamasına maruz kalmaz ve termoplastik malzemeler gibi bir akma noktasına sahip değildir. EPDM kaplamalarınız, iç ve dış ortam ortamlarda, bozulma belirtileri göstermeden dayanabilmesini sağlar.

EPDM kauçuk membran çevre için iyi bir seçimdir. Membran, çevreye zararlı hiçbir madde içermez ve ömrü boyunca hiçbir kimyasal madde veya emisyon yaymaz.

EPDM Membran Uygulaması

EPDM Geomembran, kullanıcı dostu ve kontrol edilebilir bir ekleme yöntemi olan Thermobond ekleme tekniğiyle birleştirilebilir; burada tüm ekleme işlemi sıcak bir kama veya sıcak hava tabancası ile gerçekleştirilir.

Membranlar kenarlardan 4 cm üst üste bindirilerek Thermobond ekleme takniği ile birbirlerine eklenerek istenilen metrajlarda alanlar elde edilir.

Epdm Membran Fiyatları

Epdm membran fiyatları kalınlıklarına, metraja ve projeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle firmamızla irtibata geçerseniz size yardımcı olabiliriz.

EPDM Geomembran Teknik Özellikleri Nelerdir:

 • Elastikiyet ve dayanıklılık – sıcaklığa bakılmaksızın, membran maksimum çalışma yükü altında iyi performans gösterecektir. Çok Yönlü Gerilme – toprak yerleşim ve hareketleri üstün. -40 ° C’den + 120* ° C’ye kadar sıcaklıklara mükemmel direnç.
 • 50 yılı aşan servis ömrü ile üstün dayanıklılık.
 • Maksimum gerilme gerilimine kadar tam esneklikte delinme direnci.
 • Yassı özellikleri döşeyin – herhangi bir alt tabakaya sıkı sıkıya temas eder ve bunları sağlar.
 • Düşük sıcaklıklardan etkilenmez ve donma koşullarında bile tamamen termal olarak dikişlenebilir.
 • Optimal yüzey sürtünme özellikleri – yumuşak dokulu kauçuk yüzey, yüksek arayüz sürtünmesi sağlar.
 • Mükemmel UV ve ozon direnci – maruz kalan tesislerde de üstün servis ömrü.
 • Kimyasallara karşı yüksek direnç – Membran atık su havuzlarında kimyasal direnç sağlar.
 • Saha çizimlerine göre belirlenen boyutlarda prefabrik büyük paneller. Sonuç, azaltılmış alan dikişi ve kısa montaj süreleridir.
 • Sıcak kama ile Thermobond dikiş tekniği maksimum kurulum kontrolü ve kalitesi sağlar.
 • Beton, ahşap veya metal yüzeylere kolayca yapıştırılabilir ve geleneksel yöntemlerle sabitlenebilir.
 • Protrüzyonlar ve borular, prefabrik botlar ve sıcak hava kaynağı ile kolayca takılır.
 • Uzun servis ömrü ve açıkta kalan kısımlar  bile hasar kolayca tamir edilebilir.
 • İçme suyu depolarında kullanılabilme.

EPDM Membran Nerelerde Uygulanır :