HDPE Membran- HDPE Geomembran

hdpe-membran-fiyatlari-nerelere-uygulanir

HDPE membran, baraj, lagün, biogaz tesisleri, sıvı gübre havuzları, sulama göleti, katı atık tesisi, madencilik ve su tutma uygulamalarında HDPE membran yaygın olarak kullanılan düşük geçirgen sentetik membran ve geoteknik mühendislik malzemeleridir.

Bu ürün, belirli miktardaki karbon siyahı, antioksidan, anti-aging maddesi ve UV direnç bileşenleri ile kombine edilmiştir. UV ışınlarına karşı mükemmel direnç ve açıkta kalan koşullar için uygundur.

HDPE Membran, özel formüle edilmiş, saf polietilen reçineden üretilmiştir. HDPE geomembranlar, dokulu, pürüzsüz ve iletken olmak üzere çeşitli yüzey kaplamalarında mevcuttur. Dokulu yüzeyler, dik yamaçları kaplarken bitişik malzemelerin kaymasını önlemek için daha yüksek sürtünme açıları sağlarken, düşük geçirgenlik gerektiren astarlama projeleri için tercih edilen ürünler pürüzsüz geomembranlardır.

Geleneksel beton, asfalt ve sıkıştırılmış kil ile karşılaştırıldığında, pürüzsüz HDPE jeomembran çok daha ekonomik, çevre açısından güvenli, mükemmel dayanıklı, kimyasal olarak dirençli, hızlı yerleştirme ve kolay taşıma olduğunu kanıtlamıştır

HDPE Membran Türleri :

 • Tek Renk HDPE Membran
 • Sinyal Tabakalı HDPE Membran
 • UV-Dayanımlı HDPE Geoembran
 • Geotekstil Lamineli HDPE Geomembran
 • T-Grip HDPE Geomembran

HDPE Membranlar Nasıl Uygulanır:

hdpe-membran-nasil-uygulanir

HDPE geomembran bir “yayıcı” yardımıyla açılır. Bu yayıcı bir hidrolik ekskavatörden askıya alınmıştır. Membran şeritleri, bir araya getirilebilmeleri için bir üst üste binme ile döşenir. iki farklı kaynak yöntemi kullanır.

Bir sıcak kama kaynak makinesi ile otomatik kaynak veya bir ekstrüzyon kaynak makinesi ile kanal kaynak ve manuel kaynak. Membran şeritleri arasında uzun kaynak dikişleri yapmak için otomatik kaynak makinası kullanılır. Ekstrüzyon kaynağı, detaylar, onarımlar ve geçiş yapıları gibi dikişlerde kullanılır.

Tüm kaynak yöntemleri, hem uygulama açısından hem de optimal kaynak kalitesini garanti etmek için kontrol açısından yüksek seviyede uzmanlık gerektirir. Bir işin başlamasından önce, Hem teknisyenlerin yeterliliği hem de kaynak makinelerinin işlevi ve kurulumu test kaynaklarıyla kontrol edilir.Bunlar günlük olarak bir mobil laboratuvarda kontrol edilir.

Kaynaklamanın son kontrolü, kaynağın sızdırmazlığını belirlemek için bir inceleme içerir. Kanal kaynakları durumunda, kaynaklar hava basıncı kullanılarak sıkıştırılır. Ekstrüzyon kaynaklarında, kaynaklar bir vakum veya yanıp sönme kullanılarak test edilir.

HDPE Geomembran Nerelere Uygulanır:

HDPE geomembran kanal, balık çiftlikleri, sulama havuzları için yaygın olarak kullanılır, diğer yalıtım uygulamaları arasında düzenli depolama alanları, atık tesisleri, su arıtma tesisleri, petrol ve gaz arama, elektrik santralleri, vb. alanlarda yalıtım amaçlı kullanılır.

 • Su Ürünleri: HDPE membran(geomembran) balık üretme havuzları, karides göleti ve diğer su ürünleri göletlerinde yalıtım olarak kullanılır.
 • Su depolama Alanları: HDPE membran göletde, tarımsal sulama havuzunda, su toplama çukurlarında yalıtım malzemesi olarak kullanılır.
 • Atık Tesisleri: Katı atık depolama tesisi yalıtım astarı, çöp depolama tesisi, katı atık tesisi sızıntı havuz, vb.
 • Su arıtma sistemi: endüstriyel ve kanalizasyon arıtma tesislerinde havuzunun veya su arıtma sistemlerinde Geomembran kullanılabilir.
 • Madencilik: HDPE Geomembran, madencilik endüstrisi için yıkama havuzu, havuz yığın liçi, yığın yardağı, çözücü tankı, depolama tankı, kuyruklama sızıntısı kontrolünün alt kısmı olarak uygulanır.
 • Diğer uygulamalar: Çevre koruma ve sanitasyon, su koruma, belediye projeleri, çevre düzenlemesi, petrokimya endüstrisi, tuz endüstrisi, tarım vb.